Persoonlijk jeugdkampioenschap NHSB regio Zuid-Kennemerland

Tim Roosink van Het Oosten
kampioen in categorie C

Roman Schumacher van Santpoort
kampioen in categorie D

Afgelopen zaterdag 1 december 2001 werd het persoonlijk jeugdkampioenschap van de NHSB regio Zuid-Kennemerland bij schaakclub Kijk Uit gehouden. s Ochtends om negen uur begonnen de eerste schakertjes al binnen te druppelen, ondanks de aanhoudende regen die onze streek al dagen teistert. Het werd een drukte van jewelste, maar liefst 41 denksportertjes van 5 schaakverenigingen waren komen opdraven. De deelnemende verenigingen waren: Het Spaarne, Het Oosten, Heemstede, Santpoort en Kijk Uit.


Een drukte van jewelste bij de indeling van de volgende ronde

Er werd gespeeld in twee leeftijdscategorieen. De vijf hoogst genoteerden per categorie gaan op 9 en 10 februari spelen voor het jeugdkampioenschap van Noord Holland. Dat vindt plaats in Krommenie.


Roman Schumacher op de voorgrond met de zwart stukken 

De spanning was dan ook groot en toen het toernooi om 10 uur begon, heerste er een echte wedstrijdsfeer, vergelijkbaar met de toernooien voor volwassenen. Er werden 7 ronden gespeeld en tussen de bedrijven door werd er op het schoolplein gevoetbald (de weergoden hadden inmiddels besloten dat er genoeg water was gevallen). Waarbij een enkele auto niet geheel ongeschonden het strijdtoneel kon verlaten.


De ouders speelden net zo geconcentreerd mee als de kinderen

Vele ouders waren meegekomen om de spelers nog wat bruikbare tips en morele steun te geven en ook de jeugdleiders hadden hun handenvol om hun spelers zo goed mogelijk te begeleiden. Dit alles resulteerde in een uitstekende sfeer en het was dan ook niet verwonderlijk dat het toernooi vlekkeloos verliep.


De computer werd gebruikt om de vele resultaten te verwerken

Aan het eind van de middag waren de winnaars van beide categorieen bekend. Categorie C werd gewonnen door Tim Roosink van schaakclub Het Oosten. Categorie D werd gewonnen door Roman Schumacher van schaakclub Santpoort. Uitzonderlijk goed presteerde schaakclub Het Oosten door in Categorie C met maar liefst 4 spelers bij de eerste 5 te eindigen.


Alle prijswinnaars

Na de prijsuitreiking konden we allen concluderen dat de schaaksport springlevend is. En dat Tim en Roman zeer goede kansen hebben op een goed resultaat in Krommenie.

Verslag: Andries Visser (ouder en begeleider)
Foto's: Sinclair Koelemij

Eindstand categorie C

Plaats Naam Schaakclub Punten W.P. S.B.
1 Tim Roosink Het Oosten 6 26 23 
2 Wouter Roggeveen Het Oosten 6 22 16 
3 Lodewijk Hemmes Het Oosten 5 22 10 
4 Twan Brinkman Het Oosten 3 25
5 Yashin van Kesteren Het Spaarne 3 24
6 Taco van Enkhuizen Heemstede 3 24
7 Andre Hennipman Kijk Uit 2 28 15 
8 Rutger Broek Kijk Uit 2 24
9 Jasper Bos Het Spaarne 2 23
10 Thomas Erdtsieck Het Oosten 1 24

Eindstand categorie D

Plaats Naam Schaakclub Punten W.P. S.B.
1 Roman Schumacher Santpoort 6 32 24
2 Hicham Boulahfa Het Oosten 6 29 23
3 Timo Hehanussa Santpoort 5 30 19
4 Pim van Alphen Het Spaarne 5 29 19
5 Bram Visser Kijk Uit 5 29 20
6 Jeronimo van der Star Het Spaarne 5 29 18
7 Siebren Frolich Kijk Uit 5 28 17
8 Jeroen Kuipers Het Oosten 5 27 18
9 Patrick Rose Kijk Uit 4 30 15
10 Albert-Jan Pots Het Spaarne 4 27 13
11 Bram Blij Het Oosten 4 27 13
12 Martijn van Tongeren Kijk Uit 4 25 11
13 Paul Hagen Het Oosten 4 23 10
14 Tim Hoevenagel Het Spaarne 4 22 10
15 Gerrit-Jan Ziedses Huisschaker 4 19 10
16 Roland Makkelie Het Spaarne 3 25 9
17 Sjoerd Makkelie Het Spaarne 3 26 5
18 Navarone van der Star Het Spaarne 3 25 7
19 Kevin Dekkers Santpoort 3 24 7
20 Jesse Metz Het Spaarne 3 23 7
21 Dick Wijker Kijk Uit 3 21 4
22 Cindy Tettelaar Kijk Uit 3 20 6
23 Loek Veenendaal Heemstede 3 20 5
24 Jimmy van Beilen Huisschaker 2 26 7
25 Mirjam Visser Kijk Uit 2 22 5
26 Marcel de Vries Santpoort 2 22 3
27 Alex Avkhymovych Kijk Uit 2 21 5
28 Thomas Blaauwbroek Kijk Uit 2 20 2
29 Jef Suurling Het Spaarne 2 16 4
30 Tim Suurling Het Spaarne 18 1
31 Marcel Geschiere Kijk Uit 0 17 4

Uitslagen categorie C

1e ronde
Yashin van Kesteren - Twan Brinkman 1 - 0 
Rutger Broek - Lodewijk Hemmes 0 - 1 
Thomas Erdtsieck - Andre Hennipman 0 - 1 
Jasper Bos - Wouter Roggeveen 0 - 1 
Tim Roosink - Taco van Enkhuizen 1 - 0 

2e ronde
Wouter Roggeveen - Yashin van Kesteren 1 - 0 
Andre Hennipman - Tim Roosink -
Lodewijk Hemmes - Jasper Bos 1 - 0 
Twan Brinkman - Thomas Erdtsieck 1 - 0 
Taco van Enkhuizen - Rutger Broek 1 - 0 

3e ronde
Lodewijk Hemmes - Wouter Roggeveen 0 - 1 
Tim Roosink - Twan Brinkman 1 - 0 
Yashin van Kesteren - Andre Hennipman 0 - 1 
Thomas Erdtsieck - Taco van Enkhuizen 0 - 1 
Jasper Bos - Rutger Broek -

4e ronde
Wouter Roggeveen - Tim Roosink 0 - 1 
Taco van Enkhuizen - Lodewijk Hemmes 0 - 1 
Rutger Broek - Yashin van Kesteren 1 - 0 
Twan Brinkman - Jasper Bos 1 - 0 
Thomas Erdtsieck Reglementair winst
Andre Hennipman Reglementair verlies

5e ronde
Tim Roosink - Lodewijk Hemmes 1 - 0 
Taco van Enkhuizen - Wouter Roggeveen 0 - 1 
Rutger Broek - Twan Brinkman 0 - 1 
Yashin van Kesteren - Thomas Erdtsieck 1 - 0 
Andre Hennipman Reglementair verlies
Jasper Bos Reglementair winst

6e ronde
Wouter Roggeveen - Twan Brinkman 1 - 0 
Yashin van Kesteren - Tim Roosink 0 - 1 
Lodewijk Hemmes - Thomas Erdtsieck 1 - 0 
Jasper Bos - Taco van Enkhuizen 1 - 0 
Rutger Broek Reglementair winst
Andre Hennipman Reglementair verlies

7e ronde
Tim Roosink - Rutger Broek 1 - 0 
Twan Brinkman - Lodewijk Hemmes 0 - 1 
Thomas Erdtsieck - Wouter Roggeveen 0 - 1 
Jasper Bos - Yashin van Kesteren 0 - 1 
Andre Hennipman Reglementair verlies
Taco van Enkhuizen Reglementair winst

Uitslagen categorie D

1e ronde
Bram Visser - Roman Schumacher 1 - 0
Jeronimo van der Star - Cindy Tettelaar 1 - 0
Hicham Boulahfa - Marcel de Vries 1 - 0
Albert-Jan Pots - Kevin Dekkers 1 - 0
Timo Hehanussa - Dick Wijker 1 - 0
Roland Makkelie - Alex Avkhymovych 1 - 0
Martijn van Tongeren - Jesse Metz 1 - 0
Tim Suurling - Mirjam Visser 0 - 1
Siebren Frolich - Tim Hoevenagel 1 - 0
Thomas Blaauwbroek - Jef Suurling 1 - 0
Jeroen Kuipers - Bram Blij 1 - 0
Paul Hagen - Marcel Geschiere 1 - 0
Pim van Alphen - Loek Veenendaal 1 - 0
Navarone van der Star - Patrick Rose 0 - 1
Jimmy van Beilen - Gerrit-Jan Ziedses 1 - 0
Sjoerd Makkelie reglementair winst

2e ronde
Sjoerd Makkelie - Jimmy van Beilen 1 - 0
Patrick Rose - Bram Visser 1 - 0
Pim van Alphen - Jeronimo van der Star 1 - 0
Paul Hagen - Hicham Boulahfa 0 - 1
Jeroen Kuipers - Albert-Jan Pots 0 - 1
Thomas Blaauwbroek - Timo Hehanussa 0 - 1
Siebren Frolich - Roland Makkelie 1 - 0
Mirjam Visser - Martijn van Tongeren 0 - 1
Cindy Tettelaar - Gerrit-Jan Ziedses 1 - 0
Marcel de Vries - Navarone van der Star 0 - 1
Kevin Dekkers - Loek Veenendaal 1 - 0
Dick Wijker - Marcel Geschiere 1 - 0
Alex Avkhymovych - Bram Blij 0 - 1
Jesse Metz - Jef Suurling 1 - 0
Tim Hoevenagel - Tim Suurling 1 - 0
Roman Schumacher reglementair winst

3e ronde
Hicham Boulahfa - Sjoerd Makkelie 1 - 0
Albert-Jan Pots - Pim van Alphen 0 - 1
Timo Hehanussa - Patrick Rose 1 - 0
Martijn van Tongeren - Siebren Frolich 0 - 1
Jeronimo van der Star - Jimmy van Beilen 1 - 0
Cindy Tettelaar - Jeroen Kuipers 0 - 1
Bram Visser - Navarone van der Star 1 - 0
Bram Blij - Kevin Dekkers 1 - 0
Roman Schumacher - Dick Wijker 1 - 0
Roland Makkelie - Paul Hagen 1 - 0
Jesse Metz - Thomas Blaauwbroek 1 - 0
Tim Hoevenagel - Mirjam Visser 0 - 1
Gerrit-Jan Ziedses - Marcel de Vries 1 - 0
Marcel Geschiere - Alex Avkhymovych 0 - 1
Jef Suurling - Tim Suurling -
Loek Veenendaal reglementair winst

4e ronde
Siebren Frolich - Hicham Boulahfa 0 - 1
Pim van Alphen - Timo Hehanussa 0 - 1
Bram Blij - Martijn van Tongeren 1 - 0
Mirjam Visser - Albert-Jan Pots 0 - 1
Patrick Rose - Jesse Metz 1 - 0
Sjoerd Makkelie - Bram Visser 0 - 1
Roman Schumacher - Jeroen Kuipers 1 - 0
Roland Makkelie - Jeronimo van der Star 0 - 1
Gerrit-Jan Ziedses - Tim Hoevenagel 0 - 1
Navarone van der Star - Thomas Blaauwbroek 1 - 0
Alex Avkhymovych - Cindy Tettelaar 1 - 0
Loek Veenendaal - Paul Hagen 0 - 1
Kevin Dekkers - Dick Wijker 1 - 0
Jimmy van Beilen - Jef Suurling 1 - 0
Tim Suurling - Marcel de Vries 0 - 1
Marcel Geschiere reglementair verlies

5e ronde
Timo Hehanussa - Hicham Boulahfa 0 - 1
Patrick Rose - Bram Blij 1 - 0
Bram Visser - Pim van Alphen 1 - 0
Jeronimo van der Star - Siebren Frolich 1 - 0
Albert-Jan Pots - Roman Schumacher 0 - 1
Tim Hoevenagel - Sjoerd Makkelie 1 - 0
Jimmy van Beilen - Roland Makkelie -
Martijn van Tongeren - Alex Avkhymovych 1 - 0
Jeroen Kuipers - Kevin Dekkers 1 - 0
Jesse Metz - Navarone van der Star 0 - 1
Paul Hagen - Mirjam Visser 1 - 0
Thomas Blaauwbroek - Gerrit-Jan Ziedses 0 - 1
Dick Wijker - Tim Suurling 1 - 0
Marcel de Vries - Loek Veenendaal 1 - 0
Jef Suurling - Cindy Tettelaar 1 - 0
Marcel Geschiere reglementair verlies

6e ronde
Hicham Boulahfa - Jeronimo van der Star 1 - 0
Roman Schumacher - Patrick Rose 1 - 0
Timo Hehanussa - Bram Visser 1 - 0
Pim van Alphen - Tim Hoevenagel 1 - 0
Bram Blij - Paul Hagen 1 - 0
Martijn van Tongeren - Albert-Jan Pots 1 - 0
Navarone van der Star - Jeroen Kuipers 0 - 1
Siebren Frolich - Jimmy van Beilen 1 - 0
Gerrit-Jan Ziedses - Roland Makkelie 1 - 0
Alex Avkhymovych - Sjoerd Makkelie 0 - 1
Dick Wijker - Jesse Metz 0 - 1
Kevin Dekkers - Marcel de Vries 1 - 0
Mirjam Visser - Jef Suurling -
Loek Veenendaal - Thomas Blaauwbroek 1 - 0
Cindy Tettelaar - Tim Suurling 1 - 0
Marcel Geschiere reglementair verlies

7e ronde
Hicham Boulahfa - Roman Schumacher 0 - 1
Jeroen Kuipers - Timo Hehanussa 1 - 0
Patrick Rose - Pim van Alphen 0 - 1
Bram Visser - Martijn van Tongeren 1 - 0
Jeronimo van der Star - Bram Blij 1 - 0
Jesse Metz - Siebren Frolich 0 - 1
Sjoerd Makkelie - Gerrit-Jan Ziedses 0 - 1
Tim Hoevenagel - Navarone van der Star 1 - 0
Paul Hagen - Kevin Dekkers 1 - 0
Albert-Jan Pots - Jimmy van Beilen 1 - 0
Roland Makkelie - Mirjam Visser 1 - 0
Jef Suurling - Dick Wijker 0 - 1
Marcel de Vries - Cindy Tettelaar 0 - 1
Loek Veenendaal - Alex Avkhymovych 1 - 0
Tim Suurling - Thomas Blaauwbroek 0 - 1
Marcel Geschiere reglementair verlies